Vaata otse

Ajurünnak

2018.05.30 - Ajurünnak

Maikuu Ajurünnak keskendub ahistamisskandaalidele ehk #metoo liikumisele. #metoo vaimus tulevad välja ahistamisjuhtumid paljude aastate tagant. Ahistamises süüdistatavad satuvad avaliku meelepaha ja isegi töö kaotuseni ilma kohtu poolt süüdi mõistmata. On see õige, et inimesi karistatakse pelgalt süüdistuste eest? Vestlust modereerib Toomas Kask.

2018.04.25 - Ajurünnak

Räägime kaasaegsest orjandusest Euroopas. Euroopa Nõukogu raport leiab, et tööjõukaubandus ja töötajate ärakasutamine kui "tänapäevane orjandus" on Euroopas tõusuteel. GRETA ehk Inimkaubanduse Vastane Ekspertide Kogu uuris olukorda Euroopas eelmisel aastal. Kõige suuremas riskigrupis on mehed, kes töötavad põllumajanduses, majutusettevõtluses ja kalanduses. Näiteks Belgias, Küprosel ja Suurbritannias on tööjõukaubandus saanud levinumaks kui seksikaubandus ning tõusnud seega kõige levinumaks inimkaubanduse vormiks.

2018.03.28 - Ajurünnak

Paneeldiskussioon rahvuslusest. “Rahvuslus” mõistena seostub tänapäeval kergesti marurahvuslusega, võõravihaga, suletud ja konservatiivse ideoloogiaga. Ajal, mil “multikultuursus” on läänemaailmas “ainuõige väärtus” – ehkki mitmed Euroopa tipp-poliitikud tunnistavad senise multikultuursuspoliitika ebaõnnestunuks –, on sõna “rahvuslus” üldsuses negatiivse varjundiga. Kuivõrd on kultuuripaljusus üldse ühildatav rahvusriigi ideega? Kas on üldse võimalik kuulutada rahvuskultuuri ja -keele hoidmine riigi olemasolu üheks eesmärgiks – nagu Eesti põhiseadus seda teeb – ja esindada samal ajal multikultuurset ühiskonda? Ja üldse – kes on rahvuslane? Moderaator on Toomas Kask.

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23