Vaata otse

SA Tallinna Televisioon

Tallinna Televisioon (TTV) on üks Eesti viiest vabalevi telekanalist, lisaks levitatakse programmi kõigis kaabelvõrkudes (sh. kõrgresolutsioonis) ja Viasati kaudu satellidilt. TTV ringhäälinguluba eeldab mitmekesise programmi edastamist, kuid kesksel kohal on Tallinna linnaelu kajastavad uudised ja muud teemakohased saated. TTV programm on eetris ööpäevaringselt, sh osaliselt, eelkõige öötundidel info-tv uudistena, mida vahendab TTV-le Raepress.

Tallinna TV on alates 2011. aastast edastanud hulgaliselt omatoodangulisi telesarju, keskmiselt üle tuhande tunni aastas. TTV on keskendunud sisukama ja mitmekesisema uudisteprogrammi tootmisele. Igal argiõhtul kell 20 on kavas uudisteprogramm, millele lisandub kommentaaride pooltund Täna+. Sellele eelnevad 10-minutilised lühiuudised kell 18. Õhtu jooksul jõuab eetrisse ka vaegkuuljaile mõeldud uudistesaade subtiitritega. Uudised korduvad hilisõhtul ja järgmisel hommikul kell 8.

Populaarseimad arvamussaated on "Otse kümnesse" Peeter Ernitsa juhtimisel, aga samuti "Mõtleme taas", saatejuhiks Andres Raid, telelegendi Heimar Lengi juhitav teravalt kriitiline "Meedia keskpunkt" ning Andra Veidemanni autorisaade „Rahvaadvokaat“. Jakko Väli vestleb oma külalisega teraval teemal saates „Mida Teie arvate, palun“. Rodion Denissovi juhitav„Monitor“ on saade, kus osalevad eestikeelsed mitte-eestlased ja põhiteemaks see, millest räägib Eesti venekeelne meedia. „Parlamendi pooltund“ Kalle Mihkelsi juhtimisel toob vaatajate ette Riigikogus toimuva. Esmaspäeviti on eetris "Terve tervise" pooltund, kus jagatakse profülaktilisi nõuandeid igas eas vaatajaile oma tervise eest hoolitsemiseks. Neljapäeva hilisõhtul jagab otsesaates „Tervisevõti“ tervisealaseid nõuandeid doktor Viktor Vassiljev. Reedeti on eetris Soome ajakirjanike Sami Lotila ja Risto Vuorineni juhitav „Põdra TV“ ning Peeter Võsa otsesaade „Maagiline maailm“.

Meelelahutussaadetest on eetris „Stiilistuudio“, kus jagatakse naistele nõu, kuidas saada ilusaks. TTV on järjekindlalt kajastanud kultuurisündmusi saates "Kultuurimeeter“ ning vahendanud „Pillimeeste klubis“ Eesti legendaarsete muusikute mõtteid oma loomingust ja elust. Jätkuvad kirjandussaated„Inimese mõõde“ ning “Teatrijutud“. „OMG Music TV“ on mõeldud noortele vaatajatele, kajastades sündmusi rock- ja popmuusika maailmas ning demonstreerides uusimaid muusikavideosid.

Jätkatakse teleseriaalide näitamist BBC, ZDF, RAI jt Euroopa avaõiguslike ringhäälingute toodangust ning kaasahaaravaid mängufilme kogu maailmast. Oma vaatajaskonna leiavad kindlasti ka menukas meediaelu kajastav USA sari „Newsroom“ ning põnevad dokumentaalfilmid.

Õhtune kava algab reeglina kell 17.30 lastesaadetega ja jätkub südaööni, seejärel kordussaated veel öötundidel. Kella 8-st hommikul kordub õhtune programm. Enneõhtuse programmi algust korduvad mõned eelmise õhtu omasaated. Nädalavahetusel algab aktiivne programm kell 8 hommikul ning laupäeval-pühapäeval korduvad lõppeva nädala olulisimad saated ja sarjad.

Tallinna Televisioonis töötab lisaks põhikohaga töötajaile (vt Kontakt) erinevate lepingute alusel välisautoreid, režissööre, operaatoreid ja monteerijaid. TTV eetris on koos vaatajaarvude kasvuga lisandunud ka tellitud reklaami maht (vt Tallinna TV reklaami hinnakiri). Lisaks vahendatakse tasuta kultuuriteateid ning sotsiaalreklaame. Riiklikku järelevalvet TTV üle teostab Tehnilise Järelevalve Amet. Tallinna TV juhatuse liikmed on Revo Raudjärv ja Taavi Pukk.

HannesVõrno 33minutit


"Maatriks" Vahel sa lihtsalt tead, et asjad on täpselt nii ja mitte teisiti. Sa pole seda kuulnud, näinud, ega teiste meeltega tajunud. See on seletamatu, intuitiivne, meeleväline...


"Otse kümnesse" Seekord on Jakko Väli stuudiokülalisteks Siiri Sisask, Kristiina Ojuland, Siiri Oviir ja Maria Kaljuste..."Vapside", "Võsareporteri", "Saaga" ja "Politseikroonika" loojatelt on sündinud uus ülipõnev saatesari!...

 

Kabinet on saatesari, milles tutvustame inimesi, kes meie riiki juhivad. Andra Veidemann on külas majandus- ja taristuminister Kadri Simsonil. Ehkki tegemist on kogenud poliitikuga, pakub iga nädal ministriametis uusi üllatusi...
 

Tuneesia on Euroopa keset Põhja Aafrikat. Siit on läbi käinud roomlased, vandaalid, araablased ja prantslased. Teeme tutvust riigi mitme tuhande aastase ajaloo ja huviväärsustega...


Rahvalõõts Pluss 2018

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23