Vaata otse

ajurünnak

2018.11.28 - Ajurünnak

Novembrikuu "Ajurünnak" keskendub rahvusvahelistele lepingutele ja nende mõjule. Räägime ÜRO rändeleppest. Osalevad eksperdid ja arvamusliidrid. Moderaator on Toomas Kask.

2018.10.31 - Ajurünnak

Ajurünnak jätkab Apollo raamatupoest valimiste meeleolus. Eesti poliitikamaastikule on tekkinud mitmeid uusi jõudusid, kes väidavad, et meie poliitilist kultuuri tuleks muuta. Küsime: mida täpsemalt tuleks muuta? Miks? Millised on tänase Eesti poliitmaastiku valulikud kohad? Kuidas saaks toimuda muutus? Või on tegemist tavapärase retoorikaga võimule saamiseks?

2018.08.29 - Ajurünnak

“Ajurünnaku” erisaade Paidest, Arvamusfestivalilt. Rahvadiplomaatia – kas üks Eesti julgeoleku alustala? Kriis ei hüüa tulles, aga kui see käes, on vaja, et sõbrad appi tuleksid. Kuidas jõuab info Eestist maailmasse? Mil määral me kujundame reisides oma riigi näo? Kas meil on selles vastutus ja kas me tunnetame seda? Millist meediateadlikkust selleks vaja on? Arutelu juht Indrek Treufeldt. Osalevad Hannes Rumm (Välisministeerium), Martin Jaško (Riigikantselei), Ivo Juurvee (Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus), Andrei Korobeinik.

2018.05.30 - Ajurünnak

Maikuu Ajurünnak keskendub ahistamisskandaalidele ehk #metoo liikumisele. #metoo vaimus tulevad välja ahistamisjuhtumid paljude aastate tagant. Ahistamises süüdistatavad satuvad avaliku meelepaha ja isegi töö kaotuseni ilma kohtu poolt süüdi mõistmata. On see õige, et inimesi karistatakse pelgalt süüdistuste eest? Vestlust modereerib Toomas Kask.

2018.04.25 - Ajurünnak

Räägime kaasaegsest orjandusest Euroopas. Euroopa Nõukogu raport leiab, et tööjõukaubandus ja töötajate ärakasutamine kui "tänapäevane orjandus" on Euroopas tõusuteel. GRETA ehk Inimkaubanduse Vastane Ekspertide Kogu uuris olukorda Euroopas eelmisel aastal. Kõige suuremas riskigrupis on mehed, kes töötavad põllumajanduses, majutusettevõtluses ja kalanduses. Näiteks Belgias, Küprosel ja Suurbritannias on tööjõukaubandus saanud levinumaks kui seksikaubandus ning tõusnud seega kõige levinumaks inimkaubanduse vormiks.

2018.03.28 - Ajurünnak

Paneeldiskussioon rahvuslusest. “Rahvuslus” mõistena seostub tänapäeval kergesti marurahvuslusega, võõravihaga, suletud ja konservatiivse ideoloogiaga. Ajal, mil “multikultuursus” on läänemaailmas “ainuõige väärtus” – ehkki mitmed Euroopa tipp-poliitikud tunnistavad senise multikultuursuspoliitika ebaõnnestunuks –, on sõna “rahvuslus” üldsuses negatiivse varjundiga. Kuivõrd on kultuuripaljusus üldse ühildatav rahvusriigi ideega? Kas on üldse võimalik kuulutada rahvuskultuuri ja -keele hoidmine riigi olemasolu üheks eesmärgiks – nagu Eesti põhiseadus seda teeb – ja esindada samal ajal multikultuurset ühiskonda? Ja üldse – kes on rahvuslane? Moderaator on Toomas Kask.

HannesVõrno 33minutit


"Maatriks" Vahel sa lihtsalt tead, et asjad on täpselt nii ja mitte teisiti. Sa pole seda kuulnud, näinud, ega teiste meeltega tajunud. See on seletamatu, intuitiivne, meeleväline...


"Otse kümnesse" Seekord on Jakko Väli stuudiokülalisteks Siiri Sisask, Kristiina Ojuland, Siiri Oviir ja Maria Kaljuste..."Vapside", "Võsareporteri", "Saaga" ja "Politseikroonika" loojatelt on sündinud uus ülipõnev saatesari!...

 

Kabinet on saatesari, milles tutvustame inimesi, kes meie riiki juhivad. Andra Veidemann on külas majandus- ja taristuminister Kadri Simsonil. Ehkki tegemist on kogenud poliitikuga, pakub iga nädal ministriametis uusi üllatusi...
 

Tuneesia on Euroopa keset Põhja Aafrikat. Siit on läbi käinud roomlased, vandaalid, araablased ja prantslased. Teeme tutvust riigi mitme tuhande aastase ajaloo ja huviväärsustega...


Rahvalõõts Pluss 2018

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23