Kultuurimeeter 2017.10.13 "Kuldne mask" Tallinnas

Venemaa teatrifestival "Kuldne mask" toimub Eestis 13.korda

Etendusi antakse 5.-17. oktoobrini Tallinnas, Tartus, Narvas ja Sillamäel. Näeme nelja Moskva tipplavastust.  

Lavastaja Saša Pepeljajev räägib oma tööst"Cafe Idiot"  Moskva balletitrupiga. 

Helikon ooperi kunstiline juht  Dmitri Bertman tutvustab nüüdisooperit "Doktor Haass", mille Euroopa esietendus toimub Tallinnas.

Suurvormidest mängitakse Tallinnas  Shakespeare "Suveöö unenägu" Fomenko stuudio esituses, räägib lavastaja Ivan Popovski. Tulekul on "Vene romaan" Lev Tolstoi elust Majakovski teatrilt.

Nii "Cafe Idiot", "Suveöö unenägu" kui "Vene romaan" on saanud Kuldse Maski teatriauhinna laureaadid, "Doktor Haass" on üks järgmise aasta Maski nominenent.  

Sõna saab festivali uus president, näitleja Igor Kostolevski ja Eesti koordinaator Svetlana Jantšek. Näeb katkendeid ja fotosid lavastusest. 
 
Toimatab Maris Johannes, režissöör Aleksei Mutovkin

 

Kultuurimeeter 2017.10.06 Pilvede värvid Estonias. Tallinna Filharmoonia alustab

Estonias esietendus uus ooper "Pilvede värvid" .

See on lugu lähiajaloost, mis heidab pilgu meie iseseisvuse koidikule 1980ndate lõpus. Mis ühendab seda Jaan Kruusvalli samanimelise näidendiga. Räägivad helilooja Rasmus Puur, dirigent Lauri Sirp, lavastaja Roman Baskin ja üks peaosalisi Helen Lokuta. Taustaks katkendid ooperi proovist.


Tallinna Filharmoonia improviseeritud aknakontsert kuulutab hooaja algust. 

Tallinna Kammerorkeser tähistab tänavu oma 25. sünnipäeva   Räägime peadirigent Risto Joostiga ja käime orkestri proovis, kus harjutatakse avakontserdiks  Mahler "Maa laule". TAFF Clubi asja ajame koos Raivo Taffenauga. Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints pakub kooki ja lubab sisukat hooaega, mis algab 7.oktoobril.. 
 
Toimatab Maris Johannes

 

Kultuurimeeter 2017.09.29 Demokraatlik kool

Jätkame ideaalse kooli otsinguid koos õpilaste ja õpetajatega. Villeveresse kogunes suvel grupp noori inimesi ja õpetajaid sooviga muuta meie haridussüsteemi loovamaks ja kooli paremaks kohaks. Sel seminaril tutvustas  Katrin Saage demokraatliku kooli ideed. Gümnasistid kuulasid, mõtlesid  ja arvasid. 

Demokraatliku kooli olemust ja võimalusitest räägivad Tartu Miina Härma Gmnaasiumi  õpetaja Katrin Saage ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Marta-Lotta Kukk, kes läheb Pariisi demokraatlikku kooli vabatahtlikuks. Kommenteerivad gümnasistid Tiina-Theresa Gross, Christin Liis Krass, Oskar Kröönström ja  Tallinna Ülikooli õppejõud Eda Heinla. 

Saatejuht Maris Johannes

 

On alanud Eesti esimene vegan saade "Ela hästi!". Seekordses saates avab Simona Tätte oma elustiili ja maailmavaate tagamaid ning vaatajate silme all valmib ka tema laste üks lemmikretsept, kus on üllatav salajane koostisosa!...

Saade "Korter" tutvustab kinnisvaraarendusi nii Tallinnas kui ka Harjumaal. Hea võimalus saada ülevaade kinnisvaramaastikul toimuvast....


 

Kabinet on saatesari, milles tutvustame inimesi, kes meie riiki juhivad. Andra Veidemann on külas riigihalduse ministril Jaak Aabil, et küsida, kui kaugele on jõutud haldusreformiga...
"Innovaatiline linn" Seekordse saate fookuses on füüsiline leiutis. Otsime vastuseid küsimustele - mis on leiutis, kes on leiutaja ja kuidas oma leiutist kaitsta?... 

Tallinna TV toob teieni "Valimisstuudio" otsesaated! Teeme kõikidest Tallinna valimisringkondadest eraldi suured debatid, seega kõige parema ülevaate pealinnas toimuvast võimuvõitlusest saabki sel aastal Tallinna Televisiooni vahendusel ja see kõik kulmineerub 15. oktoobri õhtul suurejoonelise valimissaatega, kus teeme ülevaate valimistulemustest ja valimispidudest...


Rahvalõõts 2017

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23