Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Kava

  • <
  • E
  • T
  • K
  • N
  • R
  • L
  • P
  • >
2014-10-20

00:35 Pillimeeste klubi*

Muusika ja vestlussaade pop- ja rockmuusika austajatele. Saates räägivad oma ala professionaalid ja teised muusikaga tihedalt seotud inimesed minevikust, olevikust, tänasest päevast, muusikapoliitikast ja muust. Seekord on Pillimeeste klubil külas Sandra Nurmsalu koos oma bändiga. Saatejuhid Margus Kappel ja Väino Land.

08:00 Nädal +*

Seekordses saates räägime pikemalt Vene turistide külastatavuse vähenemisest, parvlaevaühenduse hankest, riigikaitse tugevdamisest, maksupoliitikast ja Keskerakonna peaministrikandidaadi valimisest. Stuudios kommenteerib nädala sündmusi Riigikogu asespiiker Jüri Ratas.

08:30 Pühapäevatee*

Stuudiokülaline on Rahvusooper Estonia ooperijuht Mart Mikk, vestlusteemaks on heategevuskontsert "Estonialt Ukrainale". Estonia solist Pavlo Balakin esitab laulu "Sind armastasin". Lea Eisen annab ülevaate teatrifestivalist Kuldne Mask. Laulja Ilona Aasvere jätkab oma lapsepõlvelugu ja esitab laulu "Kui öö on nii lõhnu täis". Tõnu talu perenaine Katrin Kraav õpetab sügisest rooside lõikamist. Oleme Kalamaja Lastemuuseumis Miiamilla, kus on külas Laagna lasteaia Rukkilill lapsed. Pedagoog Tuuli Silber tutvustab maja ajalugu. Restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille valmistab saksa köögis tuntud toitu obatzda. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

09:15 Keskkonnanädal*

Loksal avati kauaoodatud jäätmejaam, mis valmis koostöös Tallinna linnaga. Põhjuse andis selleks Keskkonnainvesteeringute Keskuse kompleksne finantseering jäätmejaamade rajamiseks.*** Eesti Loodusmuuseumis saab tutvuda uue näitusega "Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni". Ühtlasi tähistab muuseum oma 150. tegutsemisaastat.*** Eestisse on jõudnud surmav sigade Aafrika katk, mis on pooleteise kuuga tapnud juba 21 metssiga. Erakordselt kõrge nakkusohu tõttu on kõrgendatud valvelolekusse viidud nii Keskkonnaministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet kui ka kõik jahimehed ja kodusigade pidajad.*** Rahvusraamatukogu loodusõhtul tegi ettekande ilmast ja kliimast Keskkonnaagentuuri peaspetsialist-klimatoloog Ain Kallis.

09:45 Heeroldi jutud *

Neitsitorn. Torne on Tallinnas palju ja igaühega on seotud salapärased lood. Neitsitorn on nende seas võib olla kõige rikkalikum. Peale pikaajalist restaureerimist on see ka külastamiseks äärmiselt huvitav koht. Jutustab Jüri Kuuskemaa- heerold ja kunstiajalooteadlane. Režissöör Sergei Ledenjov, produtsent Jevgenia Haponen. Tootja: VEK Production, 2014.

10:15 Nädal +*

Seekordses saates räägime pikemalt Vene turistide külastatavuse vähenemisest, parvlaevaühenduse hankest, riigikaitse tugevdamisest, maksupoliitikast ja Keskerakonna peaministrikandidaadi valimisest. Stuudios kommenteerib nädala sündmusi Riigikogu asespiiker Jüri Ratas.

10:35 Arvutitark*

Külastame Saue Gümnaasiumi, kus infotehnoloogia alane õpe on kõrgelt hinnas ja kus on kasutusel nii 3D printer kui laserpink. Jätkame eelmises saates alustatud vesijahuti ehitamist. Räägime lähemalt veel laste turvalisusest internetis, ning saatest ei puudu ka gamestar.ee mängu uudised.

11:35 Ameerika eestlased. Idarannik 13/13*

"Juhan Simonson oli üks tuntumatest Ameerika väliseestlastest, üks eriti tunnustatud ja armastatud inimene Ameerika eestlaste kogukonnas. Tema lapsepõlv möödus veel ennesõjaaegses Elvas. Juba siis, kui ta läbi oma lapsesilmade esimest küüditamist nägi, lubas ta endale, et selline ülekohus ei saa karistamata jääda. Siis Juhan Simonson ei teadnud, et tema võitlused saavad olema hoopis mujal kui kodumaal ja hoopis teistsugused, kui tollal lapsefantaasia seda ette kujutada lasi. „Balti riikide okupeerimine tuleb lõpetada!“ oli üks lühike ja kõige konkreetsem nõudmine, mille nimel alates 49. aastast USA-sse jõudnud kommunismi eest põgenejad ja nende järeltulijad põlved Ühendriikides end kuuldavaks ja nähtavaks tegid. Saates valik episoode Ameerika eestlase Juhan Simonsoni elust, võitlustest, kordaminekutest ja võitudest."

12:05 Nädal pealinnas*

24.oktoobril algab üheksas rahvusvaheline pianistide festival KLAVER, Polygon Teatris esietndub Martin Alguse draama VÄÄVELMAGNOOLIAD, Eesti Kunstimuuseum ootab lapsi koolivaheaja laagrisse. Saatejuht-toimetaja Kadri Pihelo.

18:15 Draamaseriaal. Viis tärni 6/33

Sari räägib seiklustest, intriigidest, suhetest ja elust ühes mainekas 5-tärni hotellis. Loo keskmes on liigutav armulugu hotelli pärija ja koristaja vahel. Üksikema Amelia oli vaevu jõudnud Grand Hotel Lindbergh’s oma uue tööga algust teha, kui armus kolleeg Stefan’isse, teadmata, et tegemist on hotelli omaniku pojaga, kes saladuskatte all püüab pereäri päästa. ZDF, 2005.

19:30 Terve tervis

Kõneleme kogelemisest ja kõneteraapiast. Uurime sooltehaigusi ja saame teada, kuidas neid ennetada. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

21:15 Peterburi - Tallinn

Septembri lõpus olid Peterburis Tallinna päevad. Saates käime läbi üritused, mis nende päevade jooksul Neevalinnas toimusid - kontserdid ja näituste avamised, kahe linna ettevõtjate seminar ja Peeter-Pauli kindluse kahuri paugutamise tseremoonia ning Tallinna linnapea Edgar Savisaare kohtumine Peterburi kuberneriga. Saate autor on Jevgenia Haponen, reþissöör Sergei Ledenjov.

21:45 Itaalia miniseriaal. Tuhkatriinu 2/2

Sõjajärgses Roomas elas kord geniaalse dirigendi tütar Aurora, keda hinnati andekaks pianistiks. Peale Aurora ema surma palkas tema isa Valerio neile koduabiliseks kahe lapse ema Irene. Vaatamata Aurora vastuseisule otsustas isa mõne aja pärast Irenega abielluda. Ühel päeval kohtus Aurora naabruses elanud poiste Freddy ja Sebastianiga, kes olid pärit rikkast Itaalia-Austria perest. Freddy on omamoodi elumees ja mõnikord ülbe, Sebastian on seevastu aga pisut arg, kuid väga hea inimeste mõistja, tänu millele võidab ta ka Aurora südame. Aurora elu puruneb kildudeks, kui ta isa sureb ning kasuema võtab võimust pere varade üle ja muudab pere villa hotelliks. Auroral puudub õigus nõuda ja kontrollida endale kuuluvat kuni ta 21. sünnipäevani. Lisaks kõigele sunnib Irene Aurorat loobuma koolist ning klaverimängust ja sunnib teda töötama hotellis. Irene päristütred Lucia ja Teresina ei jäta kasutama ühtegi võimalust Aurorat kiusata. Aastad mööduvad ning Aurorast saab noor naine. Ta harjutab salaja improviseeritult klaverimängu. Teised hotelli töötajad hoiavad kokku ning neist saab Aurorale teine pere.

23:30 Terve tervis*

Kõneleme kogelemisest ja kõneteraapiast. Uurime sooltehaigusi ja saame teada, kuidas neid ennetada. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

Otse:

TÄNA +

Uudistesaate stuudiolaiendus, kus päevasündmustele antakse pikem kommentaar.

Värskemad lood

Priit Toobal: valitsus ei suhtu piiriprobleemidesse endiselt piisava tõsidusega
Priit Toobal: valitsus ei suhtu piiriprobleemidesse endiselt piisava tõsidusega
2014-10-20
Täna käsitleti riigikogus Eesti riigipiiri kontrolli võimekusega seonduvaid küsimusi. Arupärimise sellel teemal esitas Priit Toobal, vastas sise- ja regionaalminister Hanno Pevkur.*** Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul peaks Eesti piiril toimuv olema tõsiseks äratuskellaks vabariigi valitsusele, kes ei ole kontrolljoone väljaehitamist senini tõsiselt võtnud. Pidevad ebaseaduslikud piiriületused ning ennekõike Eston Kohveri röövimine näitavad meie piiri tegelikku „tugevust“.*** „Siseminister Hanno Pevkuri väide, et mõnes lõigus on meie piir siiski päris korralik, ei tekita erilist kindlustunnet. Reaalsus on see, et olukord Eesti piirivalves ja piiril on kehv ning põhjust ei pea kaugelt otsima. 2010. aastast alates, kui sai loodud ühinenud Politsei- ja Piirivalveamet, on piirivalvurid pidanud tegelema ennekõike politsei ülesannetega. Siseminister sõnas täna, et töö piiri probleemide lahendamiseks on käimas.
Tallinna Televisioon toob tagasi ekraanile legendaarse telesaate
Tallinna Televisioon toob tagasi ekraanile legendaarse telesaate "Reisile sinuga"
2014-10-20
Tallinna Televisioon toob alates novembrist tagasi ekraanile legendaarse telesaate «Reisile sinuga», mille juhiks saab Anu Saagim.*** Täna ilmunud ajalehes Pealinn on intervjuu Anu Saagimiga, kes hakkab saates ühendama üksikuid südameid ning saatma neid romantilistele reisidele. Saagim lubab ausalt ja käsi südamel, et on hästi tore ja heatahtlik.
Tasuta ühistransport teeb üleilmset võidukäiku
Tasuta ühistransport teeb üleilmset võidukäiku
2014-10-20
Tallinn on piltlikult öeldes kogu maailma nakatanud tasuta ühistranspordi pisikuga. Mitmed linnad on juba seda eeskuju järginud ja paljud on tasuta ühistransporti kavandamas. Äsja Austrias meie pealinna kogemust jaganud Tallinna esndaja Euroopa Liidus Allan Alaküla ütleb, et tasuta ühistransport on ideoloogiaväline - mitmed vastandlikud poliitilised jõud võtavad selle oma programmi.*** Tasuta ühistranspordi teemalised arutelud ja konverentsid on muutunud üha sagedasemaks. Tallinn on huviobjektiks mitmest küljest. Tallinn on suurima elanike arvuga linn, kus on tasuta ühistransport ja tasuta on see kõigile Tallinna elanikele.
Eestis tuleks pöörata rohkem tähelepanu kohalike pankade teenuste kasutamisele
Eestis tuleks pöörata rohkem tähelepanu kohalike pankade teenuste kasutamisele
2014-10-20
Eestis tuleks senisest rohkem pöörata tähelepanu kohalike pankade ja ettevõtete teenuste kasutamisele. Näiteks tuleks riigieelarve ja ka muude teenuste puhul kaaluda, kas oleks võimalik kasutada Eesti kohaliku taustaga panku. Praegu haldavad riigieelarve raha vaid Skandinaavia päritolu suurpangad.*** Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimehe Andro Roosi hinnangul tasuks nii nagu mujal ka pangateenuste osas kaaluda, et kas ja millised on majanduslikult paremad alternatiivid.
TAI uuring: arvuti liigse kasutamise tõttu kannatab laste tervis
TAI uuring: arvuti liigse kasutamise tõttu kannatab laste tervis
2014-10-20
Kuigi laste varajane arvutikasutusoskus on kindlasti mitmel puhul eluks vajalik, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringust, et Eesti lapsed kipuvad arvutikasutusega liiale minema. Kannatab laste tervis, keskendumisvõime ja ka suhtlemisoskus.*** Liiga kaua helendava ekraani ees aega veetvad lapsed ja ka nende vanemad tihtipeale probleemi ei märka ega ka tunnista, rääkis uuringu koordinaator Kätlin Konstabel. Eriti kurb on Konstabeli sõnul see, et liigne arvuti või nutiseadme kasutamine ei lase lapse loomulikel võimetel välja areneda.*** Kuna laste internetisõltuvuse teema on üha kasvav probleem, on Tervise Arengu Instituudil plaanis läbi viia perenõustamisi, infomaterjalide jagamist ja digisõltuvuse teemalisi tunde koolides.
Algab kasside kiibistamise sooduskampaania
Algab kasside kiibistamise sooduskampaania "Kiibi või kaota"
2014-10-20
Algab kasside kiibistamise sooduskampaania „Kiibi või kaota“. Alates 2015 aasta algusest muutub Tallinna linnas peetavate kasside kiibistamine kohustuslikuks. Tallinn pakub võimaluse kiibistada ja registreerida oma kass alates 22. oktoobrist kuni 16. novembrini 2014 vaid 5 euro eest. Soodushinnaga saab kiibistada vaid kampaaniaga liitunud loomakliinikutes - Haabersti Zoovetkeskus, Tatari Loomakliinik, Västriku Loomakliinik, Mustakivi Loomakliinik, Vilde tee Loomakliinik, Nõmme Loomakliinik, Pirita Loomakliinik ja Juri Karpenko Loomakliinik.

Uudiste saated