Esileht LV Pressikonverentsid Kava Arhiiv
Otsi
Saadete Arhiiv
Saadete ja telesarjade tutvustused
Uudised / uudislood
Linnasaated
Kultuurisaated
Arutelu- / elusaated
Tarbijasaated
Varia
Vaba Mõtte Klubi

Vaba Mõtte Klubi analüüsib sündmusi ja protsesse nii Eestis kui ka laias maailmas. See on poliitikaklubi, see on eluklubi, see on mõtteklubi. Klubisse kuuluvad Eesti tippajakirjanik, kindral, suursaadik, kirjanik, jurist ja kirjastaja – nende informeeritus ja analüüsivõime lubab süveneda mistahes probleemi, et lahti mõtestada meie ümber ka kõige keerulisematena näivad arengud. Klubiliikmed on Peeter Ernits, Urmas Roosimägi, Mart Helme, Anti Poolamets, Leo Kunnas ja Martin Helme.

Vaba Mõtte Klubi 08.04.2014

Vaba Mõtte Klubi on sel korral külla kutsunud Oudekki Loone ja Elver Loho. Koos Leo Kunnase, Peeter Ernitsa ja Jakko Väliga analüüsitakse Eesti julgeolekut; kaalutakse kohustusliku ajateenistuse suurendamist; küsitakse, kas Eesti rahvas ikka tahab oma kodumaad kaitsta? Veel on jututeemadeks Euroopa Parlamendi valimised ja internetivabadus.

Vaba Mõtte Klubi 25.03.2014

Tähtsaim teema praeguse Eesti riigi jaoks on riigikaitse. Kolonelleitnant Leo Kunnas ütleb, et kaitseministeeriumis on vastu võetud valed otsused. Tema arvates on Eesti võime sõjaseisukorras vägesid juhtida halvatud. Kunnas teeb revolutsioonilise ettepaneku loobuda Ottawa konventsioonist ja võtta kasutusele oma territooriumil maamiinid. Vaba Mõtte Klubi vaidleb selle üle, kas mineerida koheselt Eesti läänepiir. Jaak Urmeti ja Mart Helme vahel puhkeb tuline vaidlus venemeelsuse teemal. Loomulikult ei jäeta tähelepanuta Eesti uue valitsuse ametisseastumine ja sündmused Ukrainas.

Vaba Mõtte Klubi 11.03.2014

Vaba Mõtte Klubi kaks sõjandusspetsialisti erukolonelleitnant Leo Kunnas ja brigaadikindral Urmas Roosimägi koos Peeter Ernitsa, Mart Helme ja Jakko Väliga analüüsivad põhjalikult Ukraina kriisi, nii sõjandusstrateegilisest kui poliitilisest aspektist. Mida peaks Eesti muutuvas geopoliitilises olukorras ette võtma? Analüüsi tulemusena selgub, et Riigikogu on riigikaitsevõimet hoopiski vähendanud.

Vaba Mõtte Klubi 25.02.2014

Saates peetakse tuline arutelu, sest kõne all on rahvusküsimus. Radikaal Mart Helmele oponeerib kirjanik Jaak Urmet. Räägitakse ka Ukraina tulevikust ning polemiseeritakse peaministri vahetuse ja presidendi Vabariigi aastapäeva kõne nüansside üle.

Vaba Mõtte Klubi 11.02.2013

Saates räägitakse Sotši taliolümpiamängudest; fookusesse võetakse spordivõistluste korraldamise ja dopinguküsimused. Arutluse alt ei jää välja ka Eesti-Vene piirileppe sõlmimine, Šveitsi referendum, Kataloonia võimalik iseseisvumine ja praegune Eesti sotsialpoliitiline olukord.

Vaba Mõtte Klubi 28.01.2014

Saates tuleb juttu olukorrast Ukrainas ja Eesti kaitseväelaste missioonist Kesk-Aafrika Vabariigis.

Vaba Mõtte Klubi 14.01.2014

Seekordses saates tuleb juttu uue partei loomisest, käpardlikust rongiliikluse korraldamisest, regionaalpoliitika murekohtadest ja USA sõjalise kohaloleku tähtsusest Baltikumis.

Vaba Mõtte Klubi 01.01.2014

Nii nagu läinud aastavahetusel, kogunevad Vaba Mõtte Klubi liikmed ühte vanasse mõisa, kus teadagi, kummitab. Kummituste ja mõisa peremehe Mart Helme abiga selgitavad vabamõtlejad, kes on aasta parim pahategija; kas vabakond on parem kui erakond; ja kes on järgmine Eesti president. Vabalt mõtlejad on Peeter Ernits, Anti Poolamets, Martin Helme ja Jakko Väli.

Vaba Mõtte Klubi 10.12.2013

Seekordses saates on luubi alla võetud kolm teemat. Räägitakse olukorrast Ukrainas. Millise tähendusega on Lenini kuju langetamine sealsete meeleavaldajate poolt. Kas riik läheb täielikult Vene mõjusfääri tagasi olukorras, kus Lääs ja eelkõige USA on Ukrainale selja pööranud. Lisaks Ukraina sündmustele tehakse juttu Eesti kaitseväest ja selle juhtimisest ning antakse hinnang praeguse valitsuse tegevusele.

Vaba Mõtte Klubi 26.11.2013

Vaba Mõtte Klubi põhiteema on kultuuripoliitika - kas kultuur või poliitika? ja veel - miks Reformierakonnal viimasel ajal viltu veab? Ümmarguse laua taga on Ignar Fjuk, Mart Helme, Jakko Väli ja Jaak Urmet. Diskussiooni juhib Peeter Ernits.

Vaba Mõtte Klubi 12.11.2013

Seekordses saates võetakse tähelepanu alla riigikontrolli hiljuti ilmunud raport, mille peale peaminister ja tema lähemad võitluskaaslased pahaselt reageerisid. Arutletakse selle üle, kuidas Eesti riik oma rahadega ümber käib ja kas riigi ettevõtted oma praeguse tegevusstrateegiaga on üldse jätkusuutlikud. Lisaks tuleb juttu Rail Balticust, Iraani olukorrast ja sõjaväeõppustest nii siin- kui sealpool piiri.

Vaba Mõtte Klubi 29.10.2013

Saates tehakse kokkuvõtteid lõppenud kohalikest valimisetest, räägitakse nuhkimisest(kuidas ameeriklasted oma liitlaste järele nuhivad), ning peatutakse ka Gruusial seoses presidendi valimistega.

Vaba Mõtte Klubi 15.10.2013

Saates teeme juttu kohalikest omavalitsuste valimistest, eurovalimistest ja USA olukorrast.

Vaba Mõtte Klubi 01.10.2013

Kas uus 2014. aasta riigieelarve on vaesuse nägu? Lisaks riigieelarvele tuleb juttu muutustest armees, eelseisvatest kohalike omavalitsuste valimistest, USA olukorrast ja nuhkimisest.

Vaba Mõtte Klubi 17.09.2013

Seekordses saates pööratakse peatähelepanu kohalike valimiste kampaaniale.

Vaba Mõtte Klubi 25.06.2013

Hooaja viimases saates tuleb juttu patriarh Kirilli visiidist Eestisse, Reformierakonna sisevõitlustest ja olukorrast Eesti poliitilisel maastikul. Tehakse ka kokkuvõtteid esimesel poolaastal toimunust.

Vaba Mõtte Klubi 03.09.2013

Juttu tuleb Süüria kodusõjast, nuhkimisest ja Eestis alanud ulatuslikust valimiskampaaniast.

Vaba Mõtte Klubi 11.06.2013

Seekordses saates tehakse pikemalt juttu Reformierakonnast. Seoses skandaalidevõrku sattunud Reformierakonnaga arutletakse selle üle, kuivõrd saab Kristiina Ojulandi süüdistada eakate inimeste tahtega manipuleerimises ja identiteedivarguses. Miks tehti Ojulandist partei patuoinas ja mida üldse peaks erakond ette võtma, et oma olukorda parandada ning tõsta usaldusväärsust rahva silmis, arvestades ka seda, et kohalikud valimised ei ole enam mägede taga.

Vaba Mõtte Klubi 28.05.2013

Tänases saates „Vaba mõtte klubi“ analüüsitakse sündmusi ja protsesse nii Eestis kui ka laias maailmas. Tallinna TV ja VMK on ainus meedia, kus küsitakse, miks Lennart Meri konverents toimus Uue Maailmakorra sildi all. New World Order - oleme seda pigem tundnud vandenõuteooriana. Veel saab tuld peaminister oma kõne eest Reformierakonna üldkogul. Arutluse all on ka Rootsi rahutused. Klubisse kuuluvad Eesti tippajakirjanik, kindral, suursaadik, kirjanik, jurist ja kirjastaja – nende informeeritus ja analüüsivõime lubab süveneda mistahes probleemi, et lahti mõtestada meie ümber ka kõige keerulisematena näivad arengud.

Vaba Mõtte Klubi 14.05.2013

Tänases Vaba Mõtte Klubis on külaliseks majandusteadlane Andres Arrak. Kas Eesti on asunud majanduslanguse teele, kui palju võiks kulutada presidendiproua ja millal jõuame Euroopa föderatsiooni on küsimused, mille üle saates diskuteeritakse.

Vaba Mõtte Klubi 30.04.2013

Seekordne saade arutleb Afganistani presidendi viisidi järgselt Eesti kaitseväe rahvusvahelisi kohustusi, aga ka Eesti immigratsiooniprobleeme. Teine teema on Reformierakonna rahastusprobleemid ja R-hooldus. Hardo Aasmäe arvab, et kui eksitud on põhiseaduse vastu, siis võib kõne alla tulla isegi erakonna likvideerimine. Veel räägitakse terrorismist, Tšetšeeniast ja Bostoni pommimeestest.

Vaba Mõtte Klubi 16.04.2013

Vaba Mõtte Klubi külaline on seekord Rein Ruutsoo. Peateemadeks on sisepoliitika Rahvakogu sündmuste ja Rahvarinde juubeli ning Venemaa kartuse valguses.

Vaba Mõtte Klubi 02.04.2013

Täna on stuudios külalisena Ignar Fjuk. Juttu tuleb loomeliitude pleenumist 25 aastat tagasi - vaetakse võimu ja vaimu vahekorda toona ja täna. Veel räägitakse templirüütlitest ja teistest salaühingutest - on ju salaorganisatsioon parim paik FSB infiltreerumiseks? Juttu tuleb ka Berezovskist ja Lõuna-Koreast.

Vaba Mõtte Klubi 19.03.2013

Seekordses saates räägime neljal teemal. Juttu tuleb kümnise maksmisest ja sundparteistamisest, arutame piirileppe küsimust (kellele see kasulik on), aga ka laste vanematelt äravõtmise põhjuseid. Saate lõpuosas diskuteerime Euroopa tuleviku teemal.

Vaba Mõtte Klubi 05.03.2013

Vaba Mõtte Klubi analüüsib presidendi aastapäevakōne sisutühjust ja püüab leida põhjust, miks IRL on tekitanud politseiametikriisi. Veel puudutakse ebavōrdsust Eestis.

Vaba Mõtte Klubi 19.02.2013

Vaba Mõtte Klubi analüüsib, miks me oleme jõudnud olukorda, kus energia, vastupidiselt koalitsiooni lubadustele, pidevalt kallineb. Pikemalt arutatakse salaorganisatsioonide teemal. Kas näiteks vabamüürlus võib ohustada Eesti riiklust? Tulipunktis on ka võimalik sisseränne Eestisse.

Vaba Mõtte Klubi 05.02.2013

Vaba Mõtte Klubi mõtiskleb veebruari esimeses saates Eesti ajaloo teemadel. Kas tõesti Bornhöhe valetas? Arutluse all on “uus” ajalookäsitlus. Teiseks teemaks on kaitseväe uus arengukava, mis ootamatult kiiresti kinnitati. Lõppes ka rahvakogu ettepanekute voor. Mis saab edasi?

Vaba Mõtte Klubi 22.01.2013

President Toomas-Hendrik Ilves tõi hiljuti antud intervjuus välja Euroopa föderaliseerumise paratamatuse. Kas euromeelsed poliitikud on avalikkust tõesti teadlikult eksitanud, et varjata oma tegelikke eesmärke, ja väänanud termineid nagu suverääsus, iseseisvus jne oma tahte järgi. Arutelust ei jää välja ka Reformierakonna valimiste finantseerimine ja mitmed teised kõneainet pakkuvad teemad.

Vaba Mõtte Klubi 08.01.2013

Seoses vastavatud arvamusportaaliga Rahvakogu.ee arutletakse, kas rahvas peaks hakkama ise riigi jaoks hädavajalikke samme astuma; kui palju esitatud ettepanekutest aga üldse sõelale jäävad ning kas riigis peaks valitsema olukord, kus rahvas algatab ning valitsus otsustab. Juttu tuleb ka avatud elektriturust ning sellestki, miks Eestis on jõutud paradoksaalsesse olukorda, kus naabritest elektrit rohkem toodetakse ja ikkagi selle eest rohkem makstakse. Küsime ka, kuidas Eesti saaks kõige otstarbekamalt rahuldada oma vedelkütuse vajaduse ning pääseda Venemaa sõltuvusest.

Vaba Mõtte Klubi 31.12.2012

Vaba Mõtte Klubi liikmed on aasta viimasel päeval kogunenud ühte vanasse mõisa, kus teadagi kummitab. Vaimude abiga selgitavad vabamõtlejad, miks maailmalõpp tulemata jäi ja kes Eesti politiikutest selles süüdi on. Mõisperemees on Mart Helme, mõtlevad Peeter Ernits, Anti Poolamets, Martin Helme ja Urmas Roosimägi.

Vaba Mõtte Klubi 11.12.2012

Vaba Mõtte Klubis keskendutatakse seekord kahele teemale - 1.Mida teha Rerformierkonnaga kui enam midagi teha ei ole; 2. Kellele on kasulikud Eesti kaitseväes toimuvad muudatused. Stuudios on brigaadikindral Urmas Roosimägi, Kolonelleitnant Leo Kunnas, suursaadik Mart Helme, Ajakirjanike esimees Peeter Ernits ja jurist Anti Poolamets

Vaba Mõtte Klubi 27.11.2012

Vaba Mõtte Klubi keskendub olukorrale riigis. Klubiliikmed jõuavad järeldusele, et enamik probleemidest, mida Harta 12 tõstatas, on nende jaoks juba analüüsitud teemad. Aeg on muuta seadusi, targutusteks aga aega enam pole.

Vaba Mõtte Klubi 13.11.2012

Seekordses saates arutatakse, mis muutub Ameerikas uue-vana presidendi valimisperioodiga. Edasi arutletakse, mis kasu oleks Eestis erakorralistest valimistest, kuhu viib Eesti integratsioon ja mis on taatlemata mõõdikute juhtumi tagamaad.

Vaba Mõtte Klubi 30.10.2012

Seekordses saates arutatakse arstide streigi järelmõjudest ja positiivsetest tagajärgedest. Juttu tuleb ka Silver Meikari Reformierakonnast väljaviskamise järelkajadest ja Lihula ausamba mahavõtmisest. Küsime teadaoleva vastuolulise info taustal, kes on siis see pool, kes annab situatsioonist väärpildi?

Vaba Mõtte Klubi 16.10.2012

Heidame valgust Liibüa rahutustele ja räägime Euroopa üldisest kaitsevõimest. Arutame, mida sisaldab endas OECD uus mahukas Eesti raport ning miks ajakirjandus sellest vaikimisi mööda on libisenud. Seoses tervishoiutöötajate streigi laienemisega vaeme, kas, mida ja kuidas oleks veel võimalik läbirääkimiste teel parandada. Millistele tegevustele võiks olla suunatud lastetoetused; kuidas saaks neid eesmärgipäraselt ja otstarbekalt kasutada. Kõneleme veel ettevõtluse hetkekliimast, poliitika kartellistumisest ja paljust muustki.

Vaba Mõtte Klubi 02.10.2012

Saade käsitleb nii meedikute streiki kui analüüsib olukorda elektriturul. Leitakse, et valitsevad ringkonnad ei ole huvitatud tõe rääkimisest, pigem püütakse probleeme summutada. Veel räägitakse miks meie "vaba" ajakirjandus jättis täielikult kajastamata Riigikogus tähtsa küsimusena arutatud KAPO ja prokuratuuri teemad? Vaatluse all on ka Hiina-Jaapani konflikt.

Vaba Mõtte Klubi 18.09.2012

Seekordses saates vahetatakse mõtteid Riigikogus vastuvõetud ESM-iga ühinemise otsuse üle. Palju kõneainet pakuvad Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso vaated Euroopa Liidu tulevikust. Kui vajalikuks, võimalikuks või paratamatuks osutuks Eesti jaoks väljaastumine eurotsoonist.

Vaba Mõtte Klubi 04.09.2012

Selles saates tehakse juttu ESM-i aluslepingu ning selle ratifitseerimise üle käivast poleemikast. Kui raskesti see otsus mõjutab Eesti võlakoormust. Kas Eestil oleks olnud oht jääda ilma eurotoetustest juhul, kui riik keeldunuks andmast raha ESM-le. Kas Eesti demokraatiat ja põhiseaduslikku korda võib lugeda täielikult kokkuvarisenuks. Lisaks Eesti teemadele minnakse süüvitsi eurotsooni lagunemise küsimustesse; olukorras, kus mitmed EL-i liikmesriigid on pankrotistunud, tõstatatakse küsimus ka EL-i süsteemi mittetoimimisest.

Vaba Mõtte Klubi 26.06.2012

Saatesosalejad võtavad arutluse alla seitse aastat kestnud maadevahetuse saaga ja annavad omapoolse hinnangu selle juhtumi kohtulahendile. Vaetakse ka korruptsiooni teemat ning kritiseeritakse puudusi prokuratuuri ja kaitsepolitsei töös.

Vaba Mõtte Klubi 12.06.2012

Saates antakse kriitiline hinnang president Toomas Hendrik Ilvese viimase aja tegemistele ja sõnavõttudele. Muuhulgas leiab laia kõlapinna ameerika majandusteadlase Paul Krugmani seisukohad Euroopa majanduse hetkeseisust.

Vaba Mõtte Klubi 15.05.2012

Tänases saates vaeme vastvalitud kaitseministri Urmas Reinsalu pädevusest julgeolekualaste küsimuste lahendamisel. Räägime kaitseministri eesseisvatest kohustustest ja praegustest teravaimatest probleemidest. Saate teises pooles tuleb juttu Euroopa Stabiilsusmehhanismist. Kajastame Riigikohtu arutelu ESM-i asutamislepingu vastavusest Eesti põhiseadusega ja küsime, kas see on kooskõlas Eesti huvidega.

Vaba Mõtte Klubi 01.05.2012

Teeme juttu intrigeerivatest juhtumistest Eesti Kaitseväes ja vajakajäämistest välisministeeriumi töös.

Vaba Mõtte Klubi 17.04.2012

Tänases saates peatutakse vastilmunud Kaitsepolitsei aastaraamatul. Pikemalt analüüsitakse KAPO tegevust ja vaateid ning antakse omapoolne hinnang. Lisaks tuleb juttu korruptsioonist ja teistest aktuaalsetest teemadest.

Vaba Mõtte Klubi 03.04.2012

Tänases saates tuleb pikemalt juttu muutustest erakondades ja nende positsioonides.

Vaba Mõtte Klubi 20.03.2012

Arutletakse teemadel, kas Kapo on mõjutanud õiglast kohtumõistmist, kas korruptsiooniuurimine võib muutuda poliitiliseks nõiajahiks, miks Ungari ei taha alluda Brüsselile ning kuidas käis Kreeka tegelikult läbi pankroti? Stuudios on Peeter Ernits, Martin Helme, Leo Kunnas ja Ignar Fjuk.

Vaba Mõtte Klubi 06.03.2012

Tänase saate peateemaks on Eesti julgeolek. Juttu tuleb Simmist ja simmidest Dresseneist ja dressenitest. Kus pesitsevad "rotid" ja kellele nad saaki varitsevad? Miks ikkagi likvideeriti sõjaväeluure ja kellele see kasulik oli? Kas võime loota ainult KAPO-le? Veel analüüsitake streigieelset olukorda ja antakse hinnang valimistele Venemaal

Vaba Mõtte Klubi 21.02.2012

Saates teeme juttu ametiühingute meeleavaldusest. Selle valguses arutletakse murrangulistest muudatustest eesti praeguses ühiskonnas tervikuna.

Vaba Mõtte Klubi 07.02.2012

Seekordne saade toob vaatajani skeemi, kuidas Riigikogu liikmed oma puutumatusest ilma jäid. Veel analüüsitakse ausamba võimalikkust Boris Jeltsinile ning miks on asjast huvitatud Ameerika Ühendriigid. Tähelepanuta ei jää ka analüüs IRL-i sisevastuoludest.

Vaba Mõtte Klubi 24.01.2012

Selles saates peatutakse pikemalt viimastel turuuuringutel, kus ilmneb muuhulgas eestlaste langev usaldus riikilike institutsioonide vastu. Juttu tuleb veel poliitskandaalide ebaproportsionaalsest kajastamisest, lisaks muule analüüsitakse Eesti demokraatia hetkeseisu.

Vaba Mõtte Klubi 10.01.2012

Saates tuleb juttu uue aasta alguses enim tooniandnud sündmustest - räägitakse Kaitsepolitsei läbiotsimisest Keskerakonna peakorteris, muuhulgas ei jää tähelepanuta ka pangaanalüüsid euro lagunemise küsimuses.

Vaba Mõtte Klubi 20.12.2011

Vaba Mõtte Klubi 06.12.2011

Vaba Mõtte Klubi 15.11.2011

Vaba Mõtte Klubi 08.11.2011

Vaba Mõtte Klubi 25.10.2011

Vaba Mõtte Klubi 18.10.2011

Vaba Mõtte Klubi 27.09.2011

Vaba Mõtte Klubi 20.09.2011

Reklaam
Raepress Raadio KUKU Pealinn
Counter