Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Kava

  • <
  • E
  • T
  • K
  • N
  • R
  • L
  • P
  • >
2014-10-20

00:35 Pillimeeste klubi*

Muusika ja vestlussaade pop- ja rockmuusika austajatele. Saates räägivad oma ala professionaalid ja teised muusikaga tihedalt seotud inimesed minevikust, olevikust, tänasest päevast, muusikapoliitikast ja muust. Seekord on Pillimeeste klubil külas Sandra Nurmsalu koos oma bändiga. Saatejuhid Margus Kappel ja Väino Land.

08:00 Nädal +*

Seekordses saates räägime pikemalt Vene turistide külastatavuse vähenemisest, parvlaevaühenduse hankest, riigikaitse tugevdamisest, maksupoliitikast ja Keskerakonna peaministrikandidaadi valimisest. Stuudios kommenteerib nädala sündmusi Riigikogu asespiiker Jüri Ratas.

08:30 Pühapäevatee*

Mõnus kodu, head suhted, Eesti loodus ja leib on sedavõrd loomulikud igapäevased asjad, et ei me oska neid alati ausse tõsta. Peatume neil teemadel pikemalt siis pühapäeviti kell 15. Aga jätkuvad ka ajaloojutud, kiikame kööki ja ikka on saate lõpus mõistatus, nagu juba harjunud olete. Saate toimetaja on Liina Kusma, reþissöör Olev Jaksi.

09:15 Keskkonnanädal*

Loksal avati kauaoodatud jäätmejaam, mis valmis koostöös Tallinna linnaga. Põhjuse andis selleks Keskkonnainvesteeringute Keskuse kompleksne finantseering jäätmejaamade rajamiseks.*** Eesti Loodusmuuseumis saab tutvuda uue näitusega "Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni". Ühtlasi tähistab muuseum oma 150. tegutsemisaastat.*** Eestisse on jõudnud surmav sigade Aafrika katk, mis on pooleteise kuuga tapnud juba 21 metssiga. Erakordselt kõrge nakkusohu tõttu on kõrgendatud valvelolekusse viidud nii Keskkonnaministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet kui ka kõik jahimehed ja kodusigade pidajad.*** Rahvusraamatukogu loodusõhtul tegi ettekande ilmast ja kliimast Keskkonnaagentuuri peaspetsialist-klimatoloog Ain Kallis.

09:45 Heeroldi jutud *

Neitsitorn. Torne on Tallinnas palju ja igaühega on seotud salapärased lood. Neitsitorn on nende seas võib olla kõige rikkalikum. Peale pikaajalist restaureerimist on see ka külastamiseks äärmiselt huvitav koht. Jutustab Jüri Kuuskemaa- heerold ja kunstiajalooteadlane. Režissöör Sergei Ledenjov, produtsent Jevgenia Haponen. Tootja: VEK Production, 2014.

10:15 Nädal +*

Seekordses saates räägime pikemalt Vene turistide külastatavuse vähenemisest, parvlaevaühenduse hankest, riigikaitse tugevdamisest, maksupoliitikast ja Keskerakonna peaministrikandidaadi valimisest. Stuudios kommenteerib nädala sündmusi Riigikogu asespiiker Jüri Ratas.

10:35 Arvutitark*

Külastame Saue Gümnaasiumi, kus infotehnoloogia alane õpe on kõrgelt hinnas ja kus on kasutusel nii 3D printer kui laserpink. Jätkame eelmises saates alustatud vesijahuti ehitamist. Räägime lähemalt veel laste turvalisusest internetis, ning saatest ei puudu ka gamestar.ee mängu uudised.

11:35 Ameerika eestlased. Idarannik 13/13*

"Juhan Simonson oli üks tuntumatest Ameerika väliseestlastest, üks eriti tunnustatud ja armastatud inimene Ameerika eestlaste kogukonnas. Tema lapsepõlv möödus veel ennesõjaaegses Elvas. Juba siis, kui ta läbi oma lapsesilmade esimest küüditamist nägi, lubas ta endale, et selline ülekohus ei saa karistamata jääda. Siis Juhan Simonson ei teadnud, et tema võitlused saavad olema hoopis mujal kui kodumaal ja hoopis teistsugused, kui tollal lapsefantaasia seda ette kujutada lasi. „Balti riikide okupeerimine tuleb lõpetada!“ oli üks lühike ja kõige konkreetsem nõudmine, mille nimel alates 49. aastast USA-sse jõudnud kommunismi eest põgenejad ja nende järeltulijad põlved Ühendriikides end kuuldavaks ja nähtavaks tegid. Saates valik episoode Ameerika eestlase Juhan Simonsoni elust, võitlustest, kordaminekutest ja võitudest."

12:05 Nädal pealinnas*

24.oktoobril algab üheksas rahvusvaheline pianistide festival KLAVER, Polygon Teatris esietndub Martin Alguse draama VÄÄVELMAGNOOLIAD, Eesti Kunstimuuseum ootab lapsi koolivaheaja laagrisse. Saatejuht-toimetaja Kadri Pihelo.

18:15 Draamaseriaal. Viis tärni 6/33

Sari räägib seiklustest, intriigidest, suhetest ja elust ühes mainekas 5-tärni hotellis. Loo keskmes on liigutav armulugu hotelli pärija ja koristaja vahel. Üksikema Amelia oli vaevu jõudnud Grand Hotel Lindbergh’s oma uue tööga algust teha, kui armus kolleeg Stefan’isse, teadmata, et tegemist on hotelli omaniku pojaga, kes saladuskatte all püüab pereäri päästa. ZDF, 2005.

19:30 Terve tervis

Kõneleme kogelemisest ja kõneteraapiast. Uurime sooltehaigusi ja saame teada, kuidas neid ennetada. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

20:30 TÄNA +

Uudistesaate stuudiolaiendus, kus päevasündmustele antakse pikem kommentaar.

21:15 Peterburi - Tallinn

Septembri lõpus olid Peterburis Tallinna päevad. Saates käime läbi üritused, mis nende päevade jooksul Neevalinnas toimusid - kontserdid ja näituste avamised, kahe linna ettevõtjate seminar ja Peeter-Pauli kindluse kahuri paugutamise tseremoonia ning Tallinna linnapea Edgar Savisaare kohtumine Peterburi kuberneriga. Saate autor on Jevgenia Haponen, reþissöör Sergei Ledenjov.

21:45 Itaalia miniseriaal. Tuhkatriinu 2/2

Sõjajärgses Roomas elas kord geniaalse dirigendi tütar Aurora, keda hinnati andekaks pianistiks. Peale Aurora ema surma palkas tema isa Valerio neile koduabiliseks kahe lapse ema Irene. Vaatamata Aurora vastuseisule otsustas isa mõne aja pärast Irenega abielluda. Ühel päeval kohtus Aurora naabruses elanud poiste Freddy ja Sebastianiga, kes olid pärit rikkast Itaalia-Austria perest. Freddy on omamoodi elumees ja mõnikord ülbe, Sebastian on seevastu aga pisut arg, kuid väga hea inimeste mõistja, tänu millele võidab ta ka Aurora südame. Aurora elu puruneb kildudeks, kui ta isa sureb ning kasuema võtab võimust pere varade üle ja muudab pere villa hotelliks. Auroral puudub õigus nõuda ja kontrollida endale kuuluvat kuni ta 21. sünnipäevani. Lisaks kõigele sunnib Irene Aurorat loobuma koolist ning klaverimängust ja sunnib teda töötama hotellis. Irene päristütred Lucia ja Teresina ei jäta kasutama ühtegi võimalust Aurorat kiusata. Aastad mööduvad ning Aurorast saab noor naine. Ta harjutab salaja improviseeritult klaverimängu. Teised hotelli töötajad hoiavad kokku ning neist saab Aurorale teine pere.

23:30 Terve tervis*

Kõneleme kogelemisest ja kõneteraapiast. Uurime sooltehaigusi ja saame teada, kuidas neid ennetada. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

Kordus:

Kultuurimeeter. Uued Eesti filmid*

Olga ja Priit Pärn, Katrin ja Andres Maimik ning Ilmar Raag on näitamas oma uusi filme. Juttu asjaosalistega räägib Maris Johannes.

Värskemad lood

Tallinna esindaja jagas Austrias tasuta ühistranspordi kogemust
Tallinna esindaja jagas Austrias tasuta ühistranspordi kogemust
2014-10-18
Tallinn on jätkuvalt oma innovatiivsuse ning heade ideede poolest ülemaailmselt tähelepanu saavutamas. Nimelt tutvustas Tallinna esindaja Euroopa Liidus Allan Alaküla täna Austrias toimuval ühistranspordi finantseerimisele pühendatud konverentsil tasuta ühistranspordi edukat kogemust Tallinnas.*** Sotsiaalset sidusust tugevdav, majandust ergutav ning keskkonda hoidev tasuta ühistransport on Alaküla sõnul tekitanud elavat huvi kogu maailmas ning Tallinna kogemus pakub huvi väga erineva suurusega, majandusliku tausta ja ideoloogiaga linnadele.*** Alaküla sõnul on Tallinna kogemuse tutvustamine oluline rahvusvahelise tasuta ühistranspordist huvitatute võrgustiku loomisel. Eelmisel nädalal osales Alaküla Torontos Kanada ja USA tasuta ühistranspordi liikumiste nõupidamisel. Euroopas toimub tasuta ühistranspordile pühendatud peakonverents tänavu Poola linnas Zory´s 6. novembril. Poola pole ürituse toimumiskohaks valitud juhuslikult, sest ainuüksi tänavu aasta jooksul on Poolas tasuta ühistranspordile üle läinud kolm linna, sh 60 tuhande elanikuga Zory ise.
SDE toetus langes viimase kolme aasta madalaimale tasemele
SDE toetus langes viimase kolme aasta madalaimale tasemele
2014-10-18
Emori äsjavalminud uuringu kohaselt on Keskerakonna toetus tõusnud Reformierakonnaga samale tasemele, mõlemat erakonda toetab 27 protsenti valijatest. Kõige enam langes aga sotsiaaldemokraatide toetus - 23-lt 19-le protsendile. Ka IRL-i toetus langes kahe protsendi võrra ja on nüüd 16 protsenti.*** Kahe erakonna toetuse langust otsivad analüütikud peamiselt kooseluseadusest, õigemini selle vastuvõtmisest riigikogus. Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Indrek Saar ütles, et oktoobrikuine reitingu langus polnud üllatav.
Üle Eesti tähistati hõimupäeva
Üle Eesti tähistati hõimupäeva
2014-10-18
Täna 18. oktoobril tähistatakse üle Eesti soome-ugri rahvaste tutvustamiseks mõeldud hõimupäeva ja terve nädala jooksul toimub hõimupäeva tähistamiseks mitmeid üritusi.*** Hõimupäevade eesmärgiks on läbi aegade olnud kultuuri-hariduskoostöö Eesti, Soome ja Ungari vahel, teiste sugulusrahvaste tutvustamine ning seeläbi ka oma rahvusliku eneseteadvuse tugevdamine.*** MTÜ Fenno-Ugria asutus on alates 1991. aastast korraldanud oktoobrikuus terve nädala kestvaid hõumupäevi, kus laiemal üldsusel on võimalus osa saad soome-ugri rahvaste kultuurist.
Toidupank korraldas toimetulekuraskuses perede abistamiseks taas toidukogumise kampaania
Toidupank korraldas toimetulekuraskuses perede abistamiseks taas toidukogumise kampaania
2014-10-18
Eesti Toidupank korraldas 18. korda toidukogumise kampaania. Tallinnas läheb pool kogutud toidust teistele mittetulundusühendustele, kes tegelevad vaeste toitmisega. Pool toidust antakse aga linnosavalitsustega koostöös puudustkannatavatele peredele.*** Abi vajavate inimeste arv on kahjuks viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Vaid möödunud aastal kahanes toimetulekutoetust saavate perede arv 11-ne protsendi võrra. Tallinn ja Harjumaa on ülejäänud Eestiga võrreldes aga palju paremas seisus. Kui siin tuleb tuhande elaniku kohta 65 toimetulekutoetuse taotlust, siis näiteks Kirde-Eestis 203.
Rick Falkvinge: e-valimised on katastroofiliselt halb mõte
Rick Falkvinge: e-valimised on katastroofiliselt halb mõte
2014-10-18
E-valimiste vastaste arv maailmas järjest kasvab. Viimati võttis antud teemal teravalt sõna Rootsi Piraadipartei ja piraadiliikumise algataja Rick Falkvinge, kelle hinnangul on e-valimised lausa katastroofiliselt halb mõte, sest valimisprotsessist ei jää jälgi, ei ole võimalik kindlaks teha võltsimisi ning puudub võimalus garanteerida hääle saladus. Kõike seda arvesse võttes on oma kindla "ei" e-valimistele öelnud ka näiteks Norra ja Leedu.*** Isiku identsifitseerimisega seotud riskid ning hääletustulemustega manipuleerimine on vaid 2 põhjust tervest selgituste jadast, miks ka Rootsi Piraadipartei ja piraadiliikumise algataja Rick Falkvinge leiab, et oma hääle andmine internetis on katastroofiliselt halb mõte.*** Falkvinge sõnul ei ole e-valimistel mingit võimalust saada auditeeritavat jälge, ei ole võimalik kontrollida võltsimise toimumist ning, kõige olulisem, valitsus ei saa garanteerida hääle salajasust, mis läheb aga sisuliselt teravasse vastuollu ühe demokraatliku riigi põhimõtetega.
Hollandi ja Eesti mereväe eskaader pidasid Tallinnas ühisõppusi
Hollandi ja Eesti mereväe eskaader pidasid Tallinnas ühisõppusi
2014-10-18
Tallinna Vanasadama kai ääres viibisid täna Hollandi Kuningliku Mereväe sõjalaevad. Koos Eesti mere- ja õhuväe üksustega viidi läbi ühisõppusi ning vahetati kogemusi. Tegemist on sammuga kaitsealase koostöö süvendamise suunas.*** Hollandi kuninglik merevägi osaleb nelja nädala jooksul õppusel Northern Archer. Juba hommikul harjutati koos Eesti mereväe miinijahtija Admiral Cowaniga ja õhuväeüksustega Naissaare läheduses õhutõrjet ja koostööd merel.

Uudiste saated