Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Kava

  • <
  • E
  • T
  • K
  • N
  • R
  • L
  • P
  • >
2014-10-25

00:25 Knopka*

Saates räägime vaidluse läbivaatamise tasuliseks muutmisest tarbijakaitseametis, puuetega inimeste üleriigilistest protestidest ja psüühika häiretega inimestest.

08:30 TÄNA +*

Uudistesaate stuudiolaiendus, kus päevasündmustele antakse pikem kommentaar.

09:00 Draamaseriaal. Viis tärni 10/33*

Sari räägib seiklustest, intriigidest, suhetest ja elust ühes mainekas 5-tärni hotellis. Loo keskmes on liigutav armulugu hotelli pärija ja koristaja vahel. Üksikema Amelia oli vaevu jõudnud Grand Hotel Lindbergh’s oma uue tööga algust teha, kui armus kolleeg Stefan’isse, teadmata, et tegemist on hotelli omaniku pojaga, kes saladuskatte all püüab pereäri päästa. ZDF, 2005.

09:45 Terve tervis*

Kõneleme kogelemisest ja kõneteraapiast. Uurime sooltehaigusi ja saame teada, kuidas neid ennetada. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

10:30 Peterburi -Tallinn*

Septembri lõpus olid Peterburis Tallinna päevad. Saates käime läbi üritused, mis nende päevade jooksul Neevalinnas toimusid - kontserdid ja näituste avamised, kahe linna ettevõtjate seminar ja Peeter-Pauli kindluse kahuri paugutamise tseremoonia ning Tallinna linnapea Edgar Savisaare kohtumine Peterburi kuberneriga. Saate autor on Jevgenia Haponen, režissöör Sergei Ledenjov.

11:00 Liivakell*

Arutluse all on töö ja töötuse probleemid. Kes on töötu inimene, mis haridus tal on, kuidas töö kaotas? Külastame projekti, milles osalevad töötud noored emad. Arutelus osalevad Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin, psühholoog Marika Juuse, kunstnik Roman Matkiewicz. Saatejuhid on ajaloolane Juri Kotšinev ja ajakirjanik Natalja Kitam. Režissöör Sergei Ledenjov, toimetaja ja produtsent Jevgenia Haponen.

11:45 Ookeanid (Prantsusmaa,2009)*

"Ligi kaks kolmandikku Maa pinnast on kaetud veega. „Tiivulise rände"" kaasautorid Jacques Perrin ja Jacques Cluzaud on püüdnud haarata kogu Maad katvaid ookeane, mis mängivad olulist ja pidevat rolli inimese ajaloos ning püsimajäämises. Sügavad ja liigirikkad ookeanid on täis müsteeriat ja ohte, mida see film avastada püüabki. "

16:40 Doktor Strange (USA, 2007)

„Doktor Strange” on animatsioon, mis põhineb koomiksitegelasel dr Strange’il. Enne autoõnnetust oli dr Strange edukas kirurg, aga tal ei olnud kunagi aega tegeleda lihtsate haigusjuhtumitega. Ta ei võtnud aega inimesi kuulata ega neid ravida - tema soovis vaid raha, au ja kuulsust. Autoõnnetuses said dr Stange´i käed vigastada ning ta otsis abi Tiibetist. Iidne õpetaja aitas tal tugevdada nii oma keha kui ka vaimu ja seeläbi astus dr Strange sammukese lähemale oma saatusele. Lavastaja: Jay Oliva, Frank Paur.

18:05 Knopka*

Saates räägime vaidluse läbivaatamise tasuliseks muutmisest tarbijakaitseametis, puuetega inimeste üleriigilistest protestidest ja psüühika häiretega inimestest.

18:35 Nädal Pealinnas

27.oktoobril alustab kontserdisari Osaluskontserdid- Mängi, mõista, koge, kuula! Kumu näitusel PIDU SINUS ENESES saab vaadata kauneid rõivaid aastatest 1918- 1939, mis pärinevad moe propageerija Aleksandr Vassiljevi erakogust. Eesti Joogikultuuri muuseum asub samades ruumides, kus ammustel aegedel tegutses kuulus LUSCHER & MATIESENi veinitehas.

19:00 Dokumentaalfilm. Ohvriallikas

Kunagi elasid soome-ugri hõimud suurel maa-alal Läänemere ja Uurali mägede vahel. Praegu on uurali maride rahvakombed paremini säilinud Sverdlovski oblasti Isi Tavra külas. Küla lähedal on ka püha hiis, kus voolab maapinnale ohvriallikas. Marid käivad sageli allika juures, sest allikaveel usutakse olevat raviomadused. Vesi suudab imelisel moel materialiseerida inimesest lähtuva informatsiooni. Tootja: Etnomeedia 2009.

19:30 TeTeVeke: Loomaaia looduskool

Õpetliku sisuga lastesaade räägib loomadest ja lindudest ning elukeskkonnast mis meid kõiki ühendab. Loodus ja loomad saavad lastega sõbraks vastvalminud Tallinna Loodushariduskeskuses. Juhendajate abiga uuritakse kuidas elavad vihmaussid ja troopilised liblikad. Kuidas näeb välja lind zooloogia tunnis. Miks on loomaskulptuuri nii raske teha? Loomulikult osalevad saates ka Tallinna Loomaaia loomad. Lastesaade on kõikidele suurtele ja väikestele uudishimulikele loodusesõpradele.

20:30 Veenus

Elustiilisaade, kus räägitakse ilu, moe, tervise, spordi-ja vabaajateemadel. Saatejuhid Kristiina Võsu ja Monika Helme.

21:05 Kataloonia 2014*

Katalaanid tähistavad 11. septembrit eriliselt, sest see päev 300 aastat tagasi on läinud ajalukku, mil Kataloonia kaotas oma riigi. Sellest päevast on elatud Hispaania koosseisus. Kui aastal 2013 korraldasid katalaanid inimketi Balti keti eeskujul, et näidata maailmale oma vabadustahet, siis sellel aastal moodustavad 2 miljonit inimest Barcelona tänavatel V tähe. Saates räägime Kataloonia poliitikute ja seal elavate eestlastega, mida katalaanid tegelikult soovivad ja kuidas Euroopa ja Eesti nende iseseisvumisse suhtuvad. Saate produtsent Toomas Lepp.

23:15 Inimese mõõde*

Rootsis elav eesti kirjanikest abielupaar Enn ja Helga Nõu meenutavad vestluses kirjandusloolase Jaak Urmetiga oma pagulusse siirdumist, kirjanduslikku tegevust Rootsis ja suhteid Eestiga. Juttu saadab rohke eksklusiivne fotomaterjal Nõude erakogust.

Otse:

TeleChat

Värskemad lood

Savisaar arutas SDE fraktsiooniga pealinna järgmise aasta eelarvet
Savisaar arutas SDE fraktsiooniga pealinna järgmise aasta eelarvet
2014-10-24
Tallinna linnavalitsus arvestab tuleva aasta linnaeelarve koostamisel ka opositsiooni arvamusega. Linnapea Edgar Savisaar pidas prioriteetide osas nõu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esindajatega.*** Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf rõhutas, et sotside ettepanekutesse suhtutakse tõsiselt ning see kohtumine ei jäänud kindlasti viimaseks.
Keskfraktsioon kutsub sotsiaaldemokraate ja IRLi Ligi umbusaldamisega liituma
Keskfraktsioon kutsub sotsiaaldemokraate ja IRLi Ligi umbusaldamisega liituma
2014-10-24
Riigikogu keskfraktsioon alustas allkirjade kogumist, et avaldada umbusaldust rahandusministrile Jürgen Ligile, kes on pikemat aega paistnud silma solvavate ning erinevaid ühiskonnagruppe alavääristavate sõnavõttudega.*** Keskfraktsioon kutsub ühtlasi nii sotsiaaldemokraate kui ka IRLi saadikuid üles umbusaldushääletusega liituma. Fraktsiooni esimees Kadri Simsoni sõnul on eesti rahvas Ligi solvangutest väsinud ning Ligi jätkamine ministrina pole enam mõeldav. Umbusaldamise ajendiks on Ligi üleeilne sõnavõtt sotsiaalmeedias, kus ta nimetas haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskit juurtetuks ja sisserändaja pojaks roosast erakonnast.
Tallinna Vesi valmistub Tihase tänava reoveekollektori rikke likvideerimiseks
Tallinna Vesi valmistub Tihase tänava reoveekollektori rikke likvideerimiseks
2014-10-24
Aktsiaseltsilt Tallinna Vesi saadud andmetel tuvastati Tallinnas Stroomi ranna piirkonnas oleva Tihase tänava heitveekollektori kohal pinnase vajumine. Sündmuskohal käisid Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Kalle Klandorf.*** AS Tallinna Vesi esindajate sõnul tehakse kõik, et tekkinud rike võimalikult kiiresti likvideerida.*** Tihase kollektor on sõlmpunkt, mille kaudu juhitakse Mustamäe ning Kristiine piirkonna reovesi ning osaliselt ka sademevesi Paljassaare reoveepuhastusjaama.
Taastuvenergia Koda: ELi uus kliima- ja energiapakett võib suurendada sõltuvust imporditavast maagaasist
Taastuvenergia Koda: ELi uus kliima- ja energiapakett võib suurendada sõltuvust imporditavast maagaasist
2014-10-24
Euroopa Liidu liidrid leppisid Brüsselis kokku kliima- ja energiapoliitika raamistikus aastani 2030.*** Esialgsetel andmetel otsustati vähendada kasvuhoonegaase 40 protsendi võrra võrreldes 1990. aastaga, tõsta taastuvenergia osakaalu lõpptarbimises 27 protsendini ning suurendada energiatõhusust 27 protsenti.*** Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist ütles, et otsus võib hoopis kaasa tuua suureneva sõltuvuse imporditavast maagaasist. Ülemkogu otsus soodustada liikmesriikide vahelisi energiaühendusi on positiivne, ent vajalik on raamistik, kuidas ületada vastuseis nende riikide poolt, kes ühenduste rajamist ei poolda.
Roheline Pealinn: riiklikult poputatud Eesti põlevkivitööstus hakkab oma toitja kätt närima
Roheline Pealinn: riiklikult poputatud Eesti põlevkivitööstus hakkab oma toitja kätt närima
2014-10-24
Täna ilmunud ajaleht Roheline Pealinn kirjutab, et põlevkiviärimehed ähvardavad riiki sotsiaalse katastroofiga, mis saabuvat pärast keskkonnatasude tõusu. Põlevkivitööstused on tulnud tänavatele massiivse reklaamikampaaniaga, milles väidetakse, et keskkonnatasude kavandatav tõus jätab tööta umbes 24 000 inimest. Tänavu märtsis avaldatud riigikontrolli auditi põhjal on aga seni toimunud märkimisväärne põlevkivi raiskamine. Ei panustata piisavalt keskkonnahoidu ja riik saab selle pealt liiga vähe makse.
Ekperimenta! eksponeerib Tallinnas kümne riigi noorte kunstitalentide loomingut
Ekperimenta! eksponeerib Tallinnas kümne riigi noorte kunstitalentide loomingut
2014-10-24
Kunstiharidusprojekt Eksperimenta! rõõmustas esmakordselt Tallinna kunstihuvilisi siis, kui Tallinn oli Euroopa kultuuripealinn. Tegu on triennaaliga ning praegu käiv Eksperimenta! on teine võimalus 14-19-aastaste noorte andekate inimeste teostest osa saada. Eksponeeritakse kümne riigi noorkunstnike töid.*** Eksperimenta 2014 teema on sel korral “Kunst ja teadus”. Triennaali korraldaja Sally Stuudio on teinud suurt tööd ja näiteks Portugal korraldas lausa üleriigilise konkursi oma noorte kunstnike seas, et parimad välja valida. Kümne riigi noorte kunstnike tööd on eksponeeritud Katariina kirikus ja Hopneri majas.*** Triennaal pakub noortele võimalust võrrelda oma töid teiste omaealiste teostega ja kutsub noori, kunstiõpetajaid, kunstnikke, kuraatoreid ja teadlasi üles tegema koostööd.

Uudiste saated