2016.12.02 - Kultuurimeeter. Talveöö unenägu 2016

Tallinna Linnateater korraldab üheksandat korda festivali "Talveöö unenägu", millel alapealkiri "Plaan B".

Näeme teatrit  Lätist, Leedust, Venemaalt ja Lõuna-Aafrika Vabariigist. Festivali lavastusi tutvustab kuraator Paavo Piik. Vaataja saab treenida oma empaatiavõimet supermarketi kassiiride, teise nahavärviga inimestel ja vaeste kunstnike suhtes.
Saates on lähema vaatluse all on Lõuna-Aafrika lavastaja ja kunstniku Brett Bailey performance "NäitusB",  kus etendatakse Euroopa koloniaal-ajalugu musta Aafrika vaatepunktist. Intervjuu lavastajaga ja olupilte lavastuse ettevalmistusprotsessist Tallinnas kunagises transpordikooli ruumes. 

Toimataja Maris Johannes, režissöör Aleksei Mutovkin.

   

2016.11.25 - Kultuurimeeter. Sissevaade PÖFFi võistlusprogrammi

Filme  kaugest kultuurist. Juttu tuleb neljast teosest:  „Hingus” (Iraan) ja „Vaikne unelm” (Lõuna-Korea) osalesid PÖFFi põhivõistlusprogrammis, „Püha rattur” (Brasiilia) ja „Rändur” (Liibanon, Prantsusmaa) debüütfilmide võistlusprogrammis.


PÖFFi žürii on oma otsuse teinud. "Hingus" sai parima režissööri auhinna Narges Abyar, kes meie saates avab filmi tagamaid koos produtsent  Mehran Ahmadiga.   

Põhivõistlusprogrammis nägime ka Lõuna-Korea filmi  "Vaikne unelm", räägib  režissöör Zhang Lu.

Debüütfilmide seas sai žürii eriauhinna sensuaalse ja julge filmi eest  Homero Olivetto „Püha rattur”, intervjuu Brasiilia režissööriga, keda tunnustati žanripiiride ülese mängurõõmu eest.

Liibanoni ja Prantsusmaa koostöös valminud debüütfilmi "Rändur" oli Tallinnasse esitlema tulnud terve meeskond Hadi Ghandour, Rodrigue Sleiman, Lubna Playoust, Donia Eden, Saro Varjabedian ja Julian Cassia.

Saatejuht Eneken Laugen, režissöör Õnne Luha. 

2016.11.18 Kultuurimeeter - Florian Zelleri "Isa" Theatrumis

Theatrumis esietendub prantsuse kirjaniku Florian Zelleri näitemäng "Isa". Pilk proovisaali. Räägime reaalsest ja kujuteldavast maailmas, vanaks saamise raskest teekonnast. 

"Isa" lavastab Maria Peterson, isa rollis Lembit Peterson. Juttu lavastaja ja peaosalisega, Zelleri näidendi tagamaid avab  Marius Peterson, kes Theatrumi lavasutses ise ka laval. 
Saates on katkend Theatrumi proovist, kus mängivad Lembit Peterson ja Sandra Uusberg. Samuti "Isa"katkendid prantsuse, inglise ja ameerika lavalt. 
Saatejuht Maris Johannes, režissöör Aleksei Mutovkin


"Vaba Mõtte Klubi" Eesti viimase aja meediat ja avalikku ruumi on valitsenud üsna tuntud retoorika - aitab stagnatsioonist, aitab seisakust, aitab 17 aastat võimu nautinud Reformierakonnast. Andkem ühiskonnale uus hingamine. Ja nüüd näib, et see ongi juhtunud. Kas ühiskond saabki uue hingamise?... 


"Rändur: Rijeka- ajalugu ja tänapäev". Aadria rannikul asuv Rijeka on tuntud sooja merevee, ajaloomälestiste ja lahkete inimeste poolest. Tutvume linna huviväärsustega vanemast ja uuemast ajast. Ajame juttu kohalike elanikega. Saatejuht Vambola Paavo....


 

"Naised, kes ei nuta" on saade naispoliitikutega, kes räägivad vabas ja siiras vormis aktuaalsetest probleemidest meie ühiskonnas ning nende võimalikest lahendustest. Seekordse saate teema on „Poliitik ja enesekriitika“. Saatekülalised on Evelin Marjamägi EKRE Noortekogust, Kai Kunnis-Beres Eestimaa Rohelistest ja Maris Sild Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast...
"Taevariik UFOdega" UFO-vaatlused Pärnumaal Häädemeeste rannas. Kommenteerivad meditsiinidoktor Ivo Kolts ja Igor Volke. Õhtusöök tulnukatega kosmonautide puhkekeskuses. Võimas valgussammas mustikaistanduse vahetus läheduses....Seekord on Teie arvamus, palun! stuudiokülaliseks armastatud laulja ja muusikapedagoog Heidy Tamme. Räägime minevikust, nõukaaja keeldudest ja pealekaebajatest. Räägime sellest, kuidas võeti aastal 1983 kapitalistlikus Soomes vastu sotsialismileerist tulnud inimest. Arutleme selle üle, mis on eestlaste omapära ja miks meie ei suuda olla oma riigi ülesehitamisel olla nii edukad kui soomlased....


Rahvalõõts 2016

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23